Bulunması gereken 5 program

Bu ikisini beraber ele aldık çünkü ikisi de aynı kategoride, sizi istenmeyen programlar, trojanlar, toolbar’lar ve zararlı Kaçak servislerden kurtarma kategorisi bu. İkisini beraber veya ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurduğunuz anti-virüs programının yanında bunları da bulundurmakta fayda var, çünkü anti-virüs programları her şeyi temizleyemez.

Speccy

Bilgisayarınızı satın alalı uzun süre olduysa ve birşeyleri upgrade etme zamanı geldiyse, tüm özelliklerini hatırlamanızda fayda olacaktır. İşte Speccy bu iş için ideal program. Bilgisayarınızın işlemcisi, belleği, grafik kartı, anakart, işletim sistemi, harddiskleri gibi tüm önemli parçalarının tüm özellikleri elinizin altında olacak.

Ultimate Windows Tweaker

Eğer yeni bir Windows kurduğunda ilk iş olarak ince ayar yapmaya meraklı kişilerdenseniz, Ultimate Windows Tweaker tam size göre. Kapsadığı tonla ince ayar ile, işletim sisteminizi tam anlamı ile optimize etmeniz mümkün olacak. Windows’un tüm grafik, performans ve güvenlik ayarlarını bu programla değiştirmek mümkün.

WinDirStat

Devamlı bilgisayara yeni programlar kurmak, eninde sonunda harddisklerinizin dolmasına yol açacaktır. Peki o kadar yıldır nereye ne kurdunuz, hangi klasörler ve programlar en fazla yeri kaplıyor, bunu kolayca görmek istemez misiniz? İşte WinDirStat tam da bu işe yarıyor, hard disklerinizdeki her şeyi tarayıp, size grafik arayüzü ile neyin daha fazla yer kapladığını gösteriyor.

Wireless Network Watcher

Eğer kablosuz ağınızı sizden izinsiz şekilde dışarıdan birinin kullandığından şüpheleniyorsanız, bu program size gerekli olan araç. Bir güvenlik programı olan Wireless Network Watcher ile ağınızdaki tüm cihazları tarayabilir, IP ve MAC adreslerinini görebilirsiniz. İsmine bakmayın, kablosuz ağlarda kullanıldığı gibi, kablolu ağlarda da işe yarıyor.